Za sve informacije o aktivnostima BCBP obratite se saradnici za komunikacije:
Dragana Belanović 064/647-9097
dragana.belanovic@bezbednost.org
Za sve informacije o aktivnostima BCBP obratite se saradnici za komunikacije:
Dragana Belanović 064/647-9097
dragana.belanovic@bezbednost.org
Ukoliko želite da sarađujete sa BCBP ili mrežama čiji smo članovi, ili želite da najavite svoje aktivnosti, pišite na:
Od 23. do 26. novembra 2009. godine u Mavrovu u Makedoniji održaće se seminar posvećen razvijanju kriterijuma i indikatora za merenje reforme sektora bezbednosti. U toku seminara predstavnici sedam organizacija iz regiona Zapadnog Balkana koje učestvuju u realizaciji projekta predstaviće rezultate istraživanja u toku kojeg su razvijali kriterijume i indikatore za merenje napretka u reformi sektora bezbednosti. Istraživanje je rađeno na osnovu metodologije i indeksa za merenje reforme sektora bezbednosti koju je Centar razvio u sklopu projekta „Mapiranje i monitoring reforme sektora bezbednosti u Republici Srbiji“, čiji su rezultati nedavno objavljenji u „Godišnjaku reforme sektora bezbednosti u Republici Srbiji“.
Ovo će biti treći u nizu seminara koji se organizuju u sklopu trogodišnjeg projekta „Povećanje kapaciteta organizacija civilnog društva za merenje i monitoring reforme sektora bezbednosti na Zapadnom Balkanu“ koji za cilj ima stvaranje jedinstvenog modela koji će obuhvatiti metode, instrumente, indikatore, indekse i procedure za mapiranje, monitoring i merenje reforme sektora bezbednosti u državama Zapadnog Balkana i regiona u celini. Projekat za cilj ima i umrežavanje organizacija iz regiona i promovisanje njihove saradnje, stvaranjem regionalne mreže organizacija civilnog društva specijalizovanih za pitanja iz oblasti bezbednosti- Konzorcijuma istraživačkih centara, a takođe će doprineti povećanju transparentnosti procesa reforme sektora bezbednosti u zemljama regiona.
U realizaciji projekta pored Centra za civilno-vojne odnose učestvuje šest organizacija iz regiona: Institut za međunarodne odnose iz Zagreba, Centar za bezbednosne studije iz Sarajeva, Centar za demokratiju i ljudska prava iz Podgorice, Analytica iz Skoplja, Institut za demokratiju i medijaciju iz Tirane, Kosovski centar za studije bezbednosti iz Prištine, kao i Ženevski centar za demokratsku kontrolu oružanih snaga (DCAF). Projekat se realizuje uz finansijsku podršku Ministarstva spoljnih poslova Kraljevine Norveške.
Adobe PDF (0.18MB)| Broj preuzimanja: 487